Розрахунок окупності ГБО

Введіть дані Вашого автомобіля в виділені осередки і натисніть кнопку "Розрахунок"

Вартість Ціна, грн.
1 літр бензина
1 літр газа
Вартість ГБО
Витрати Літер
Витрати бензина на 100 км
Витрати газа на 100 км
Окупність
Окупність ГБО через км
Экономія на 100 км пробігу в грн.

 

Ціни на пальне в розрахунках взяті з АЗК WOG. Також ми пропонуємо оформити у нас картку лояльності WOG+PROFIGAS, яка надасть вам знижки на газове паливо, бензин та ДП, можливість закупівлі палива про запас, додаткові бонуси від покупок у магазинах при АЗС, участь у різних програмах лояльності. 

Чому витрати газу більше ніж бензину?

Порівнюючи фізичні властивості газу з бензином, автомобіль, оснащений газовою установкою, використовує газу (пропан-бутан) в середньому на 15-20% більше ніж бензину. Наприклад, витрата бензину Вашого автомобіля складає 10л. на 100 км., то витрата газу на 100 км. вийде 12 л. Теоретично, витрата газу можна визначити, порівнюючи енергію одиниці об'єму для різних видів палива:

• Пропан - теплотворна здатність 11 961 ккал/кг. Щільність 0,51 кг/л. Енергія одиниці об'єму (співвіднесеного до л.) становить 6100 ккал/л.
• Бутан - теплотворна здатність 11 783 ккал/кг. Щільність 0,58 кг/л. Енергія одиниці об'єму (співвіднесена до л.) становить 6834 ккал/л.
• Бензин - теплотворна здатність 10 572 ккал/кг. Щільність 0,73 кг/л. Енергія одиниці об'єму (співвіднесена до л.) становить 7718 ккал/л.
• Пропан-бутанова суміш (75%х25% -зимня) - 6283 ккал/л.
• Пропан-бутанова суміш (25%х75% - літня) - 6650 ккал/л.

Отже, одному літру бензину відповідає 1.16л. пропан-бутанової літньої суміші і 1,23 л пропан-бутанової зимової суміші. На практиці ж, при правильному встановленні та регулюванні витрата газу перевищує витрату бензину на 15-20%, в залежності від умов (літо-зима, активне водіння і т.д.), типу двигуна і газового обладнання. Є установники, які розповідають неправдиві історії про витрату 1: 1 при їзді на газі. Це не правда. Якщо у Вас виходить витрата газу на автомобілі 1: 1 до бензину - значить, у вас або несправна бензинова система, або неправильно працюють обидві системи. Якщо так далі їздити, ви все своє «економію» віднесете мотористам на ремонт двигуна.

Зріджений газ - побічна сировина, що отримується при обробці сирої нафти.При кімнатній температурі та тиску є природний газ.При тиску 2 Па сировина перетворюється на рідину. Рідкі гази поділяються на групи. Як і дизельне паливо, пропан-бутанова суміш буває літньою та зимовою, це зумовлено характеристиками складових суміші і викликано цей поділ також особливостями сезонної експлуатації. Справа в тому, що пропан випаровується при -45°С, а бутан при -0,5°С. Влітку суміш на 75% складається з бутану, а на 25% - з пропану, і за низьких температур вона просто не зможе перейти в газоподібний стан. Тому зимовий склад пропан-бутанової суміші містить 75% пропану та 25% бутану. Запуск карбюраторного двигуна на газі можливий при негативних температурах. Однак фахівці рекомендують при температурі повітря нижче +5 ° С пускати двигун на бензині і переходити на газ через деякий час. Пропан має октанове число 110, а бутан - 95, тому октанове число пропан-бутану може змінюватись від 99 до 106.

Популярність використання цієї сировини в різних галузях пов'язана з великою кількістю плюсів. Серед них:

  • високе октанове число - цей показник значно перевершує аналогічний для якісного бензину. Середній параметр становить 105. Він недосяжний для бензину. Швидкість горіння у суміші нижча, ніж у бензину. Це забезпечує зниження навантаження на циліндри та інші елементи, плавну тиху роботу. Завдяки таким особливостям також забезпечується економічне споживання пального;
  • рівномірне змішування з повітряною сумішшю – циліндри повністю заповнюються сумішшю однорідного складу. Завдяки повному згорянню пального немає ризику утворення нагару, що збільшує ресурс служби функціональних вузлів;
  • екологічність - газ набагато безпечніший для навколишнього середовища, ніж бензин. При його згорянні у вихлопі міститься мінімальна кількість CO2.

Головна перевага – ціна рідкого природного газу. Вона помітно нижча, ніж в інших видів палива. Якщо порівнювати з бензином, то ціна нижча приблизно на 40%.

Витрата газу є дуже важливим параметромоскільки основна мета установки ГБО - економія палива. Переводити автомобіль на газ актуально при пробігах 15-20тисм.на рік .При пробігу в 5-10тисмв рік,економічний ефект втрачається.