Установка ГБО на Toyota

За кількістю автомобілів Toyota Motor Corporation, що випускаються, впевнено утримує перший рядок у рейтингу найбільших автовиробників. Моторна лінійка настільки значна, що агрегати конкурують між собою усередині корпорації. Проте з більшістю з двигунів нам доводилося мати справу у своїй практиці, тому ми впевнено заявляємо, що встановлення ГБО на Тойоту з будь-яким бензиновим ДВС під капотом не тільки можливе, а й бажане – хоча б тому, що в нашій країні якість газу помітно стабільніша, ніж бензину. Навіть гібридні агрегати успішно переводять на пропан-бутан. Головне – застосовувати відповідні комплектації газобалонного обладнання.

Установка ГБО на Toyota з атмосферним двигуном

У більшості випадків при газифікації автомобілів із традиційним інжектором застосовуються комплекти з універсальними програмами газового упорскування. Йдеться, звичайно, про установки 4-го покоління, в комплектації яких обов'язково є електронний блок управління (ЕБУ). Для більш точної подачі пропан-бутану таке обладнання налаштовують відразу після монтажу.
Процес коректних регулювань обов'язково супроводжується діагностикою. Тільки в цьому випадку можна бути впевненим, що установка газу на Toyota не просто швидко окупиться (10–15 тис. км пробігу), але й не поступиться бензином за динамікою та прийомистістю.

Крім керуючої електроніки на якість їзди також впливають газові форсунки та редуктор-випарник. При виборі форсунок звертають увагу на їхню продуктивність (пропускну здатність) і «швидкострільність». Ідеально, коли газова форсунка не поступається бензиновою за швидкістю спрацьовування штока, а редуктор має 20-відсотковий запас потужності, що виключає роботу агрегату в граничних режимах.

Також важливою є сумісність ЕБУ ГБО на Toyota з основними агрегатами авто.

Наприклад, електронні блоки деяких італійських виробників несумісні з форсунками та редукторами інших брендів. У таких випадках ми пропонуємо монобрендові комплекти - "з однієї коробки". А ось інші ЕБУ практично не конфліктують із сторонніми виробниками, і у автовласника з'являється можливість вибрати власну комплектацію газової системи, виходячи з особистих уподобань щодо газових форсунок та редуктора-випарника. Детальну консультацію про варіанти ГБО на Toyota отримаєте у наших фахівців. Алгоритм роботи газової системи 4-го покоління для «атмосферного» двигуна від комплектації майже не залежить: запуск та прогрів двигуна здійснюються на бензині в штатному режимі. Коли температура охолоджуючої рідини (ОЖ) досягає 40°C, машина автоматично переходить на пропан-бутан. Газовий режим активний до 4500 об/хв. Якщо установка ГБО на Toyota комплектується ЕБУ з просунутими прошивками, то можна налаштувати карту бензину і таким чином продовжити газовий режим до 5000 об/хв. Коли стрілка тахометра долає критичний рубіж, електроніка автоматично вмикає бензиновий режим. Те саме відбувається, якщо в балоні закінчився газ. Все зроблено для того, щоб водієві не довелося брати участь у керуванні паливними режимами. Однак при необхідності включити газ чи бензин можна вручну – кнопкою управління, яка розміщується в салоні у зручному для водія місці. Газ на Toyota можна також активувати відразу за холодного пуску. Ця функція встановлена за замовчуванням і рятує при порожньому баку або у разі несправності бензинової системи. Зловживати холодним пуском на газі не рекомендується, тому що в цей момент перетворення пропан-бутану зі зрідженого стану в пару протікає некоректно, і редуктор зазнає підвищених механічних навантажень. Докладніше про нюанси газової експлуатації проконсультує наш спеціаліст.

Установка ГБО на Toyota з гібридним двигуном

Обкатана колись на "пріусах" гібридна технологія активно поширюється на решту модельної лінійки японців. Ще недавно газифікація «гібридів» викликала скруту через алгоритм активації електромоторів і бензинового агрегату під час руху. Однак сьогодні поставити газ на Тойоту з магічним написом hybrid – це не щось надзвичайне, а повсякденна практика мережі станцій «Профігаз».
При перекладі «гібридів» на пропан застосовуються ЕБУ з просунутими програмами управління уприскуванням. Як правило, прошивки встановлені виробником ГБО та призначені для конкретної моделі. Вартість таких комплектацій трохи вища, проте натомість автовласник отримує феноменальний запас ходу та досконалу систему, яка не потребує участі водія. Щоб дізнатися, коли окупиться установка газу на Toyota «гібрид», скористайтеся нашим газовим калькулятором. Додаткові питання щодо варіантів комплектації задайте нашому консультанту.