Розрахунок окупності ГБО

Введіть дані Вашого автомобіля в виділені осередки і натисніть кнопку "Розрахунок"

Вартість Ціна, грн.
1 літр бензина
1 літр газа
Вартість ГБО
Витрати Літер
Витрати бензина на 100 км
Витрати газа на 100 км
Окупність
Окупність ГБО через км
Экономія на 100 км пробігу в грн.

 

Ціни на пальне в розрахунках взяті з АЗК WOG. Також ми пропонуємо оформити у нас картку лояльності WOG+PROFIGAS, яка надасть вам знижки на газове паливо, бензин та ДП, можливість закупівлі палива про запас, додаткові бонуси від покупок у магазинах при АЗС, участь у різних програмах лояльності. 

Чому витрати газу більше ніж бензину?

Порівнюючи фізичні властивості газу з бензином, автомобіль, оснащений газовою установкою, використовує газу (пропан-бутан) в середньому на 15-20% більше ніж бензину. Наприклад, витрата бензину Вашого автомобіля складає 10л. на 100 км., то витрата газу на 100 км. вийде 11,5 л. Теоретично, витрата газу можна визначити, порівнюючи енергію одиниці об'єму для різних видів палива:

• Пропан - 6100 ккал/л;
• Бутан - 6834 ккал/л;
• Бензин - 7718 ккал/л;
• Пропан-бутанова суміш (50%х50% -зимня) - 6470 ккал/л;
• Пропан-бутанова суміш (90%х10% - літня) - 6175 ккал/л.

Отже, одному літру бензину відповідає 1.19л. пропан-бутанової літньої суміші і 1,25 л пропан-бутанової зимової суміші. На практиці ж, при правильному встановленні та регулюванні витрата газу перевищує витрату бензину на 15-20%, в залежності від умов (літо-зима, активне водіння і т.д.), типу двигуна і газового обладнання. Є установники, які розповідають неправдиві історії про витрату 1: 1 при їзді на газі. Це не правда. Якщо у Вас виходить витрата газу на автомобілі 1: 1 до бензину - значить, у вас або несправна бензинова система, або неправильно працюють обидві системи. Якщо так далі їздити, ви все своє «економію» віднесете мотористам на ремонт двигуна.

Витрата газу є дуже важливим параметромоскільки основна мета установки ГБО - економія палива. Переводити автомобіль на газ актуально при пробігах 15-20тисм.на рік .При пробігу в 5-10тисмв рік,економічний ефект втрачається.